Jdi na obsah Jdi na menu
 


Wasserlochklamm

1. 6. 2008

        Minulý týden jsme s cestovkou vyrazili poznávat krásy Rakouska. Cílem naší cesty byly vodopády Wasserlochklamm. Soutězkou v horách zde protéká řeka Salsa a na její cestě dolů do údolí se voda prolétne v pěti krásných vodopádech. Skalí masivy, křišťálově čistá voda, barevné louky plné květin, krávy a koně na pastvách ,upravené vesnice, zasněžené kopečky horských velikánů.....všechno tohle mně vyráželo dech. Měl jsem oči přišpěndlené na skle a snažil se nepropásnout jediný nádhernýObrazek moment, kterých nás cestou čekaly stovky. Samotný výšlap po žebřících podél skal nebyl tak náročný, jak jsem čekal. Možná za to mohlo i časté odpočívání, prakticky pořád jsem něco fotil nebo se kochal nádhernou přírodou. Na 900 metrů dlouhé trase nás čekalo cca 350 výškových metrů. Po dřevěných lávkách neměly vetší problémy ani méně trénovaní. Na samotném vyrcholu cesty nás kromě nádherného výhledu čekal i typický řízek. Vychtnával jsem si ho na samotném okraji skály, podemnou už byla jen hluboká propast. Mrazení po celém těle velilo k ústupu alespoň o pár kroků zpět, jenže ten výhled byl tak impozanstní, že jsem neměl sílu odejít.

        Kousek od vrcholu byla také jedna keška. Sice jsem si nevzal GPSku, ale připravil jsem se kvalitně a tak jsem si troufl i bez nevigace. Terén ovšem nebyl nijak jednoduchý, chvílemi jsem měl i dost nahnáno, že bych mohl podklouznout a to bych se zastavil až o několik desítek metrů níž. Raději jsem se vrátil a nechal kešku pro ostatní. Cestu dolů jsme zvolili lesem. Řekl bych, že sestup byl mnohem náročnější než výšlap nahoru. Úzké chodníčky, spousta kluzkých kořenů a kamení.Obrazek

        Dole u řeky ještě došlo na koupání. Voda ale měla maximálně 7 stupňů, vlezl jsem tam jen po kolena a to jen na pár minut. Osvěžení to bylo ovšem k nezaplacení, pěkně jsme se probrali. To už jsme byli na konci cesty, následovalo už jen posezení v místní hospůdce, nějaké to focení a hurá domů. Zážitků máme na týdny dopředu, navíc jsem si odvezl odhodlání šetřit penízky a vydávat se častěji na podobné výlety. Vřele doporučuji!!!

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář