Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studentská středa

16. 10. 2008

       Je to asi půl roku, co jsme se naučili s Martinem a Kofym chodit...chodit v týdnu pařit do města. Má to svoje pro i proti. Rozhodně je v podnicích méně lidí, není problém sehnat místo. Zádrhelem může být, že se druhý den ráno musí do práce. Tím pádem by měl být člověk ostražitý a hlídat se. To se ovšem včera nepovedlo.


      Po hodině angličtiny jsme zašli do sklípku na Orlí. Velice příjemný podnik, laskavá obsluha, chutné víno. Vypili jsme několik lahodných skleniček veltlínu a vyrazili na studentský večírek do Semilasa.Už před vchodem jsme se seznámili s holkama z Bruntálu. Měli nejen skvělý ostravský dialekt, ale i téměř bezednou lahev s vínem. Jako slušně vychovaní kavalíři jsme v tom holky nenechali samotné a s nadšením pomohli s konzumací. Povedlo se mi přemluvit jednu ze slečen, aby mi něco řekla gorski (takový ten ostravsko-polský hantec). Vůbec sice netuším o čem povídala, ale moc jsem se pobavil. Víno vypito, nejvyšší čas podívat se dovnitř. Sál i ostatní prostory praskaly ve švech, všude jsme se museli tlačit přes davy opilých studentíků.


      Ale u baru bylo překvapivě docela místo, tak jsme se vetšinu večera pohybovali převážně tam. Křídla, becher, křídla. Jako za starých časů, když jsme byli ještě studenti. Ale teď jsme vlastně taky. Večerní škola je taky škola. Tancování, popíjení, nějaké slečny,večer utíkal zběsilým tempem. Kolem jedné hodiny ranní se celá naše parta nějak rozpadla, nemohl jsem nikoho najít. Rozhodl jsem se pro ústup domů. Ani jsem se nepodíval, kdy mi jede šalina a vyrazil pěšky. Po cestě jsem si prozpěvoval písničky a jednu jsem si i nahrál na mobil. Vážně pěkný kousek, kdyby byla možnost nahrát ji na web, tak to udělám. Ale máte smůlu:) Když jsem se blížil ke Flédě, otočil jsem se a uviděl Martina Nováka. Asi měl stejný problém s velkým množstvím energie jako já a tak se vydal na špacír. Nastoupili jsem na právě jedoucí šalinu a šupem domů.


       Ráno už tak veselé nebylo. Místo v 5:10 jsem se probudil až po osmé. Sakra, opět se mi podařilo zaspat. Oblékám se, když v tom mi přišla sms od Goteca : „Zdar Veci jaks to zvladl vcera? Kua ja ted vstavam. Co ty makas? Ja jsem byl uplne mimo a jeste su“. Moje odpověď byla stručná: „Já taky“......

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Souhlasím

(Mišák, 17. 10. 2008 16:42)

Souhlasím, proto jsem měl celou noc s sebou učebnici jazyka anglického

(Bulhar, 17. 10. 2008 13:44)

Nežli alkohol, raději knihu...;-)