Jdi na obsah Jdi na menu
 


Postaň si-li Komeťák

11. 10. 2007

V úterý jsem dostal nabídku, zajet se podívat do Olomouce na zápas místních hokejistů s Kometou. Po chvilce váhání jsem souhlasil. A udělal jsem moc dobře. Ve středu hned po práci jsme nabrali směr Olomouc. Už cestou jsme potkávali auta a dokonce i dva autobusy, které měly namířeno stejným směrem. V oknech šály a vlajky Komety toho byly důkazem.

Ke stadionu jsme přijeli necelou hodinku před zápasem. Koupili lístky a….a vyrazil jsem na lov. To bych byl špatný kačer, kdybych si z výletu neodvezl bodík. Rychlým tempem jsem proběhl krásné centrum a zamířil  k univerzitě. (poprvé co jsem lovil se šálou Komety na krku:o) ) Odlov proběhl celkem bez problémů, až na velmi dlouhé schody, které jsem musel absolvovat v obou směrech. Po pravdě, nahoru to bylo náročnější! Škoda, že nebylo víc času, chtěl jsem si projít centrum a udělat pár fotek. Neměl jsme však ani jedno. Obrazek

Na stadion jsem doběhl načas. V příjemném prostředí zchátralého stadionu se tísnilo asi 2000 lidí, z toho minimálně třetina z Brna. Při mohutných chorálech šel mráz po zádech. Byl to můj teprve první zápas v sezoně. Po první třetině jsme díky neproměněným šancím vedli jen 1:0. druhé byla zásluhou častých vyloučeních v režii domácích, ale i tak jsme v poslední minutě srovnali na 2:2. ve třetí třetině přidaly oba týmy po jedné brance. Po 5 minutovém prodloužení došlo na nájezdy. V těch jsme měli více štěstí a tak jsme si vezli 3 body domů. Dva za vítězství v zápase a jeden za odlovenou keš.

            Krásný zážitek přišel po zápase. Dobrých 10 minut probíhala děkovačka. Hráči si poslušně sedli na led a zpívalo se Povstaň jsi-li Komeťák. Následovalo několik koleček po ledě a rychlý a veselý návrat domů. Hoši děkujem!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Choraly

(Stepan, 11. 10. 2007 22:23)

Taky jsou vsichni pasivni. Sice NHL, ale zivot v publiku zije jen v prubehu fyzickych kontaktu hracu na ledove plose. Cele se to snazi ozivit kostka nad ledem, bez ktere by jinak bylo mrtvo. Zadne bubny, zadne choraly :(. Mel jsem sto chuti vyskocit a dat Vysoky jalovec, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Mrtvo.

Jo a nechtej slyset ten sileny megaklakson kdyz daji domaci gol.