Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druhý plesový

29. 1. 2008

        Dnes to povídání vezmu trochu hopem. Ne že by se o víkendu nic nedělo, to tedy ani náhodou, ale únava je veliká, raději věnuji čas spánku:)

        V pátek, téměř hned po práci, jsem se odebral do Komárova, čekal nás další zápas zimního turnaje. Tentokrát proti dorostu místní Sparty. Kluci to byli mladí, běhaví, ale nic velkolepého nepředvedli. Jenže ani mi ne, o sobě raději ani psát nebudu. Kolikrát přemýšlím, jestli je fotbal pro mě tím pravým sportem. No to by byla úvada na několik stránek. Tak i tak se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce. Vyhráli jsme 1:0, u branky jsem asistoval.

        Docela unavený (i v práci jsem si dost máknul) jsem se doma chystal na Slatinský ples. Konal se opět na Slunečním dvoře. Dorazil jsem sice v nové košili a kravatě, ale také až před devátou hodinou. Večírek byl už v plném proudu, jen u našich stolů se nic moc nedělo. Prostřeno jsme měli vObrazek hospodě, sice u cimbálu, ale i tak mimo hlavní dění. V sále se vesele tancovalo na hudbu 4% muzikantů a my jsme poslouchali cimbálku. Velkou kaňkou na celém večeru byly nehorázně vysoké ceny vína a jídla. Hlad jsem měl jako vlk, ale guláš za 200 peněz jsem si raději nechal ujít. Objednal jsem si aspoň víno – Chardonnay za 195 kč. Za tu cenu jsem čekal lahodné víno, které pohladní duši a uspokojí moje chuťové pohárky. Nestalo se tak, dokonce jsem ani lahev této „močoviny“ nedopil. Společnost mi tak dělala matoniho voda za 25 korun a Becherovka, na kterou jsme si skočili ke Štěpánovi domů. Do půlnoci jsme toho moc nenatancovali, spíš jsme se bavili u stolu. Ale po tombole jsme se podívali i na parket. A postupem času z toho byla zase pekelná taneční jízda. Jednu chvíli se za mikrofony objevily i naše holky, Verča a Peťa a krásně zazpívaly Sladké mámení. I Slavík toho večera zazněl, to když jsme cestou na panáka bechera vzali MP3. Kamarádi z kapely nám vyhověli a tak se sálem linula všem dobře známá melodie (ta ra tá rá ra tá ra ta.......hej, to se nedá pořádně napsat, kdo mi pomůže? :o) )

        Taneční blok jsem zakončil fantastickým, divokým tancem s neznámou paní. Věk cca 40, váha 55 (+38, to abych neurazil). Ale tahle čísla jí neubírala na odvaze a vytrvalosti. Málem jsem na parketu vypustil duši!!!

        Jelikož jsem věděl, že mě v sobotu čeká spousta náročných akcí(lovení a ples), odešel jsem domů už po půl 3. A udělal jsem dobře.

        Neděle byla odpočinková, tedy jen dopoledne. Pak nějaké to uklízení a hned po obědě jsme vyrazili lovit. Autem, směrem do Bílovic jsme jeli čtyři. Já, Štěpán, Lenka a Romča. Čekalo nás hlednání Obrazové keše a několik dalších. ObrazekNakonec zůstalo jen u dvou. Procházka se trochu protáhla, po mokrých cestách se nešlo úplně nejlíp. Ale výlet to byl senzační, 2 a půl hodiny v lese, relax. Domů jsme se dostali kolem půl 6, na půl sedmou byl naplánovaný odjezd do Dambořic. Jenže šoférem byl Štěpán, tudíž se odjezd logicky posunul:) Nevadí, na ples jsme se dostali včas, cestou jsme si ještě našli keš u tvrze v Bošovicích.

        U jednoho stolu na podiu za kapelou, což je naše tradiční místo, se nás sešlo oms. Geoskupinku doplnili brácha s Hankou, Lucka a Joža. Ples se vydařil na jedničku, možná i malá hvězdička by se hodila. Prakticky celý ples jsme protancovali. A když jsme náhodou nebrouzdali po parketu, opírali jsme se o bar v „pekle“ . Ceny se oproti těm pátečním výrazně lišily. Gin tonik za skvělých 35 korun, víno za 50. Jako hrdému Slatiňákovi se mi to píše tězce, ale v Dambo jsem se cítil jako doma!! Odměnou za naši skvělou náladu byl opět Slavík, tentokrát živě. Doslova nás vystřelil na pakret:) K posledním tancům patřilo tango s kytou v puse a verbuňk u cimbálu.

Obrazek

        Domů jsme vyráželi kolem druhé. Někomu by se to mohlo zdát brzo, ale měli jsme k tomu dobrý důvod. A to 5 keší po cestě k domovu. Miluju lovení v alkoholovém opojení, hledání tak dostává další rozměr. I jinak nezajímavý poklad dokáže neskutečně pobavit. Jelikož jsme šikovní, podařily se nám všechny naplánované kešky. Domů jsme se dostali před pátou ráno.


..a to jsem se nechtěl moc rozepisovatna fotky se můžete podívat u nebo u štěpána

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

96%

(Mišák, 31. 1. 2008 16:56)

Patřím k většině!!!!

Vytrženo z kontextu

(Bulhar, 31. 1. 2008 14:38)

"V sále se vesele tancovalo na hudbu 4% muzikantů..."
"Kamarádi z kapely nám vyhověli..."
Po těchto dvou větách nějak nevím, co si o Tvé orientaci myslet :-DD

Slavík - Skřivan

(Mišák, 30. 1. 2008 20:43)

omlouvám se, nevím proč mě napadl zrovna Slavík, samozřejmě, že je to Skřivan:)

Slavík?

(romča, 30. 1. 2008 20:36)

já mám za to, že je to Skřivan, ale ruku do ohně bych za to, od jisté chvíle, radši nedala..:-)))
Jinak, co se týče toho vystřelení na parket:já bych to spíš popsala, jako, kdyby hladovějícím nabídli něco k jídlu zdarma.. :-D :-D Tak rychlý start od stolu jsem ještě snad nezažila.

tak nějak

(romča, 30. 1. 2008 18:42)

podle mě je to: ja ta rara ta ra ta..aspoň já to tak říkám..:-)))