Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bilancování roku minulého

14. 1. 2009


       V čase povánočním a přelomu roku se s oblibou pouštíme do rekapitulace právě uplynulých dvanácti měsíců a přemýšlíme, jestli jsem stihli vše plánované, případně si dáváme předsevzetí, to abychom napravili zameškané. I já jsem se rozhodl zesumírovat rok 2008 a podat o něm zprávu rozdělenou do několika oblastí, ve kterých se dají najít nějaká numera, řekněme rekordy, milníky…


       První pomyslnou kategorií musí být jednoznačně sport, neodmyslitelně patřící k mému žití. Většinu volného času jsem trávil na kole, první polovinu roku na oranžové Meridě, kterou mi nějaký nenechavec v půli prázdnin odcizil. Než se tomu tak stalo, stačil jsem na ní ujel daleko přes tisíc kilometrů. Přesnou hodnotu bohužel nemám, ale tento rok se o ni budu více zajímat. Během cyklo sezony (tzn. po celý rok) jsem vyrazil sám, s jedním nebo více spolujezdci na několik zajímavých výletů. Za zmínku určitě stojí Bílé Karpaty a Slovácko, Česká Kanada, NP Podyjí, Moravský kras. Z výšlapů v okolí Brna to byla Bobrava, Židlochovice, Bílý potok, Blanensko a spousty dalších. Největší porci kilometrů za jeden den jsme s bratrem zvládli při cestě z Rájece-Jestřebí, přes Moravský kras a Olšany do Brna, hodnota na tachometru se zastavila na 80 km.


Obrazek


       Pokud jsem zrovna nejezdil na kole, podnikali jsme pěší výlety. Většinou za účelem odlovení keší, ale k tomu níže. Delších výletů bylo několik, například přechod Pálavy, Toulavcovy maštale, rakouské vodopády Wasserlochklamm, výstup na Kralický Sněžník, výstup na Ještěd, dvojnásobné náročné „běhání“ po Praze. Nejdelší pěší výpravu jsem absolvovali na Pálavě, kde jsem za den ušli krásných 20 km, začátek v Podivíně, konec v Mikulově. Co do počtu výškových metrů byl rekordní již zmíněný Kralický Sněžník, na jeho vrcholku jsme odolávali zimě a větru ve výšce 1424 m.n.m.


Obrazek       Při všech výletech, na kole, pěšky i autokarem jsem sledoval displej svojí GPSky a snažil se přiblížit na dosah zelené krabičky a následně ji terénu najít. Spoustu výletů jsme plánovali právě podle keší. Za celý rok jsem jich shromáždil 397 a musím říct, že jsem s tímto počtem více než spokojený. Nejvíce během jednoho dne jich padlo o prázdninách v Praze, kde jsme v okolí centra našli 18 krabek. Poslední den loňského roku se nám podařil doslova husarský kousek, když jsme v jednom dni našli keše ve třech zemích. Česku, Německu a Polsku. Mimo nálezů jsem se doslova dokopal k založení dvou vlastních keší, Fotbalovou u slatinského hřiště a u mostu Židlochovicích.


Obrazek


       Všechny moje cesty a zážitky se dočkaly i svojí písemné formy v podobě několika řádků v mém internetovém blogu. Kolikrát jsem se musel do psaní složitě nutit, jindy vznikl článek či povídání během několika minut. V průběhu roku jsem na stránky připíchl 69 článků, z nichž většina se věnovala víkendovým zážitkům. Nejčtenější článek se týkal lovení, tancování a plavání, který až do této chvíle měl 177 přístupů. Vůbec nejčtenější článek(Brutální fotbal, rockové trápení a koňská krása) je však z roku 2007, do dneška se chlubí 490 přístupy. Možná bych ještě zmínil obecnou návštěvnost stránek. Denně se připojí průměrně 25 čtenářů, nejvíce to bylo 38. Nejvíc přístupů se uskutečnilo v říjnu, krásných 979.


       Doufám, že rok 2009 bude minimálně stějně úspěšný, ne-li bohatší na různé výlety a s tím spojené zážitky. Plánů mám již více, než se dá reálně zvládnout. Tak s chutí do nového.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)))

(romča, 15. 1. 2009 19:22)

tak to Ti přeji, ať Ti to vyjde:-)) zrealizovat... Snad se nám podaří zrealizovat i ty výlety, co máme už naplánovaný už teď..a doufám, že Ti vyjde i myšlenka, že by se k nám přidalo letos více lidí...:-)) a i více čtenářů, minimálně stálé "zákazníky(čtenáře)" tu máš pořád:-)))