Jdi na obsah Jdi na menu
 


Víkendovka v Jeseníkách a Lednice

12. 8. 2008

        Prázdniny jsou docela krátké a čas běží rychleji, než by jsme si přáli. Proto je důležité užívat si víkendy jak je to jen možné. Ten minulý jsme je vydali do Jeseníků navštívit Martina a Báru, kteří v Dolní Moravě opravují starou faru v obyvatelný prostor. Podstatnou část výletu jsme se věnovaliObrazek lovení keší. Významné procento sobotního úlovku padlo v Olomouci. Mimo to zde také spadlo spousta kapek deště, před který jsme se ale chytře ukryli do příjemné hospůdky. Načasování bylo tak dokonalé, že jsme prudký déšť sledovali jen zpoza jídelního stolu. Další keše jsme měli v plánu až na samotném pomezí Jeseníků a Orlických hor. Obzvlášť pěkný byl klášter v Králíkách nebo vojenské opevnění jen o pár kilometrů dál. Na faru jsme se dostali až ve večerních hodinách, takže z plánu „přidat ruce k dílu“ sešlo. Večer jsme hráli zajímavou společenskou hru s názvem Dinosauři a poté vypili asi 3 lahve vína.

Obrazek

        Ráno jsme se setkali se Štěpánovým bratrem, jeho ženou a dcerkou. S těmi jsme absolvovali výšlap na Kralický sněžník. Cesta to byla náročná, ale krásná. Úzké lesní cestičky lemované keříky borůvek, pro kluka z paneláku naprostá nádhera. Na vrchol jsem se vyškrábal s pusou řádně fialovou. Počasí se naštěstí umoudřilo, výhled byl nádherný. Prudký a studený vítr nám zase tak moc nevadil. Cestou domů jsme opět lovili nějaké keše, ale už jsem z nich neměl velkou radost. Těšil jsme se domů do postele, výlet to byl náročný. (fotky)

Obrazek

        Tuto neděli jsme vyrazili s jinou posádkou na opačnou stranu. Přesně ji do zámecké zahrady v Lednici. Už několikrát jsem zde byl, ale tentokrát jsme si užili i prohlídku reprezentativních částí zámku, minaret a Janohrad. Konečně jsme se dostal i focení. Nejvíc jsme si užili akční přehlídku dravých ptáků. Focení povoleno, ba dokonce doporučeno. Za vtipného komentování uvaděče nám nad hlavami lítali orli, supi, sokoli a jiní ptáci, se kterými se ve volné přírodě jen tak nepotkáme. Rozhodně ne tak zblízka.  (fotky)

Obrazek

        Jak je vidět, po krádeži kola mi nezbývá nic jiného než absolvovat pouze pěší výlety. Snad se vše k lepšímu obrátí a za čas budu zase i jezdit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pěšky, taky dobrý

(romča, 13. 8. 2008 20:58)

musíš ale uznat, že výlety pěšky mají taky svoje kouzlo. :-)) proto doufám, že jich bude víc, a hlavně, že nás pojede víc!!! :-)))ne jako vždy ve třech, max 5... a na tom ztrozkotají všechny možný plány někam vyrazit!! :-/ na těch našich slavných domluvách... každopádně výlet do Lednice byl super a o ptactvu mohu potvrdit, že byli úžasní:-))mě se nejvíc líbil ten orel bělohlavý, což je poznar i z fotek, kde ho mám nejvíc:-))))