Jdi na obsah Jdi na menu
 


V podzemí pod Zelňákem

11. 3. 2008

Při středečním lovení jsem si uhnal parádní rýmu a tak jsem plánoval víkend v posteli s horkým čajem při sobě. Ale všechno bylo nakonec úplně jinak. Na sobotní dopoledne jsme měli zamluvenou prohlídku podzemí pod Zelným trhem v Brně. Akce to byla čistě geokačerská. Prohlídky se konaly ve třech skupinách po 30 členech. My se dostali hned do té první, v deset hodin. Před cestou do centra jsme naložili Kubrtsona i s jeho ženou a jelo se. Nejdžív ale na Bílou horu pro novou keš.

Obrazek

 

Do podzemí jsme sestoupili přesně v naplánovaném čase. Podzemní sklepení a chodby byly překvapivě prostorné a dlouhé. Až jsem se divil. A to jsme neprošli zdaleka všechny zákoutí, některé se teprve opravují. Vtipný komentář průvodce dokázal zaujmout a pobavit. Dozvěděli jsme se, že tyto prostory sloužily opravdu jako sklepy, původně byly stavěny načerno, bez souhlasu a vědomí mocipánů. Skladovalo se zde víno, pivo, zelenina, ovoce. Ve stejném světle by měly být představeny i širší veřejnosti. Otevření podzemí pro turisty se plánuje v horizontu 2-3 let. Rád se sem zase vrátím. Hned po ukončení prohlídky, se většina zúčastněných vydala na odlovObrazek nových, blízkých keší. Hromadný odlov a zápis se konal na Husové ulici a u Bílého domu. Poté jsme se odebrali na Hlinky, kde byla zamluvená hospoda. Event pokračoval obědem a plánováním dalšího výletu. Jako první na řadě byla keš Na břehu řeky Svratky. Multina dlouhá cca 2,5 km nám zabrala hodně času a nervů, ale nakonec jsme ji zvládli. My, to znamenalo já, Lenka se Štěpánem, a legendy Brněnského geocachingu Dark a Miták. Tito lidé už dávno překonali hranici 1000 nalezených keší a mílovými kroky se blíží k tisícovce druhé. Ale jejich lov už připomíná hon na body, ne klidné brouzdání přírodou za krabičkami. Cestou zpět k autu jsme našli další dvě keše, po dalších 10 minutách popojíždění vozem jsme logovali ještě asi 3. Až potom jsme se krásným autem Nissan Pathfinder nechali odvést směr Kuřim. Svezení to bylo opravdu pohodlné, i když jsme vzadu seděli 3. Tento mazlík neměl s Obrazekjakoukoliv nerovností problém, patník, neznamenal překážku. V jedné z vesnic za Kuřimí jsme se pustili do další multikeše, tentokrát, jsme ji celou zvládli z auta. Jen jediný já jsem musel jednou vystoupit, to abych šel spočítat okna na jednom srubu. Smůlu jsem měl v tom, že se u baráčku konalo nějaké opíkání s příchutí vodky. „Co potřebuješ? “ ptal se jeden z nich. „Ále, jen se tu chci na něco podívat, nic za tím nehledejte, prostě se jen kouknu a jdu“ říkám a nakukuju za srub abych spočítal okna na odvrácené straně. „Hééj, ty to tu chceš vykrást“ poslouchám dál spekulace nechápavých trampíků. No nemělo cenu jim to nějak vysvětlovat, nerad bych s nima zacházel do detailů. Museli se spokojit s tím, že jsem si chtěl prohlédnout jejich chatu. Možná si v tom opojení mysleli, že jsem byl jen nějaký přízrak, zjevení. Možná je to dobře.

V Kuřimi nás čekalo také několik zajímavých keší. V prvé řadě Kuřimskej šurt. Místní věznice. Na první pokus jsme ale neuspěli. Na balkoně pokuřoval dozorce a zjevně jsme se mu zdáli podezřelí a tak na balkoně postával i bez cigarety. Rozhodli jsme se jet na jiné keše s tím, že se vrátíme za setmění. Po hodině, když už jsme měli všechno potřebné odloveno, jsme se vrátili a tentokrát se zadařilo. Skvělý den plný lovení, pohody a sluníčka končil kolem sedmé, to už jsme byli konečně doma. A to jsem chtěl ležet...(fotky)

Obrazek

 

Neděle byla o poznání klidnější. Dopoledne jsem odpočíval a po obědě jsme vyrazili s Fanouškem na fotbal. Na Brno proti Olomouci se přišlo podívat 8500 diváků, nej návštěva za několik let. Atmosféra ale veškěrá žádná, stajně tak i fotbal nestál za moc. Ale nakonec se podařilo vyhrát 1:0 a to se počítá.

V pondělí jsme v práci končili hned po obědě, sedli do auta a vyrazili směr Mladá Boleslav. Jel jsme se podívat na první zápas čtvrtfiláně mezi Kometou a Středočechy. Cesta byla klidá a nečekaně rychlá. Po příjezdu jsme měli dobrou hodinu a čtvrt do zápasu a tak jsem obíhal místní kešky. Už doma jsem si naplánoval čtyři a všechny se mi podařily bez větších problémů najít. Boleslav je pěkné město, má svoji historii a i budoucnost může být díky Škodovce zajímavá.

Hokej se hrál pohledný, rychlý, důrazný. Dalo se na co dívat. Škoda jen, že Kometa prohrála, to byla jediná kaňka na jinak skvělém výletu.(fotky)

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář