Jdi na obsah Jdi na menu
 


Staré zrušit, nové založit

17. 3. 2009

       Pomalu, ale jistě se blížím k hranici dvou měsíců bez geocachingu. Pro někoho naprosto lichá informace, ale pro mě zdrcující fakt. Činnost a záliba poslední roky samozřejmá jako dýchání vzduchu se nedostává a já začínám pociťovat lehké dušení. Stejně jako moje tělo neskáče radostí z nuceného absentování, ani mé GéPéeSce nesvědčí nekonečný stav vypnutí. Dlouhý čas odloučení se začíná negativně projevovat. Rozhodl jsem se rušit mnou vydané keše. Naštěstí je můj mozek stále ještě při vědomí a tak je v nejbližší možné době nahradím novými.


       Pustím se do krajiny krabičkami nepříliš zamořené, pokusím se výletníky a hledače přitáhnout do okolí Slavkova u Brna, ke kterému mám díky rodinným vazbám citově blízko. Přímo ve Slavkově bych rád prozkoumal starý židovský hřbitov a umístil tam pěknou tématickou krabičku, pokud bude v místě na co koukat. Dalším z možných míst je pramen (ne)chvalně známé léčivé vody Šaratice. Po dlouhém hledání jsem na internetu našel spoustu informací i s mapkou pramene. (pokud se moje léčení protáhne a tím se psychické rozpoložení zhorší, budu přemýšlet o nepříjemném úkolu pro hledače v podobě nuceného vypití alespoň dvou deci této smrduté, i když léčivé tekutiny)

       Jednou z dalších lokalit pro novou keš by mohla být i vesnička Nížkovice, kde jsem v mládí trávil spoustu času u babiček a dědečků na prázdninách. V hlavě mám už všechno namyšleno, stačí se dostat ze zdravotní šlamastyky a vyrazit na obhlídku terénu.


       Závěrem ještě malé ohlédnutí za židlochovickou a slatinskou keší. Trocha statisticky neuškodí.


Fotbalová keš, typu mystery založena 28.1.2008, do dnešního dne ji našlo 170 kačerů, 3 to štěstí neměli. Prvním nálezcem byl přirozeně Štěpán. Jednou jsem musel fungování keše přerušit, kolega ji našel zničenou, obsah rozházen po okolí a logbook objevil dokonce až na naší ulici, což je přes půl Slatiny. Keš zanikne k poslednímu březnu.


Židlochovický most, tuto tradiční keš jsem založil 2. dubna 2008 při cyklo vyjížďce jižní Moravou, odlovilo ji 181 výletníků, převážně cyklistů, 5 se nezadařilo. Zřejmě i proto, že krabičku někdo ukradl, nebo nešikovně ukryl a odnesla ji voda. První nálezcem byl Sinuhet, známý to závodník s časem. V průběhu zimy došlo k druhému odcizení, po kterém jsem keš uložil k ledu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

zavřít krám

(Mišák, 24. 3. 2009 20:37)

Přesně, Židlochovice holt nepatřily k nej keším a navíc jsem pro vetší "koloběh" krabek. Pokud nejde o extra kousek, nebránil bych se zuby nehty archivování keše, je-li navíc několik dalších v plánu.

udržování keší

(Štěpán, 23. 3. 2009 11:10)

Lenka H.: občas je prostě lepší zavřít krám. Pod mostem v Židlochovicích jsem byl asi třikrát s různými lidmi: pokaždé tam byl docela bordel, sahalo se kamsi do pavučin... Třeba nějaký místní najde lepší místo.

U Fotbalové vyrostlo nové hřiště, takže opět otázka uložení.

Jen zakládej

(Štěpán, 23. 3. 2009 11:06)

...a hlavně at je to drive in :)

Ahoj Leni H.

(Mišák, 18. 3. 2009 16:54)

keš v židlochovicích byla již delší dobu vypnutá, dal jsem možnost někumu z místních o vypracování mové keše. Ozval se chlapík chvíli po definitivním archivování. Myslím, že co nevidět ji tam opět někdo dá. A fotbalovou jsem zrušil kvůli novému dětskému hřišti v místě uložení keše. I za tuto keš se chystá náhrada.

Proč rušíš keše?

(Lenka H., 18. 3. 2009 9:12)

A nestálo by za to keše udržet při životě, třeba je jen dočasně vypnout? A zkusit poprosit nějakého kamaráda o obnovení nebo vše upravit až budeš zdravý?

skgusia

(romča, 17. 3. 2009 21:01)

No, tak s tou šaraticí, to teda bude mňamyyy:-( to se teda máme na co těšit, Ti dík, dopředu:-/
Jinak se snad podaří i ta co jsi navrhoval v Brtnickém údolí, kam se chcem vydat, až se uzdravíš, a doufám, že se přidá, vícero lidí:-))aspoň na tu procházku...-))Tam je taky krásně:-)