Jdi na obsah Jdi na menu
 


Den bez aut 2007

20. 9. 2007

            Dnes, ve čtvrtek, jsem absolvoval svoji první cyklojízdu. Pořádala se v rámci Dne bez aut již po dvanácté. Ještě než jsem dojel na Maliňák, kde byl sraz, odlovil jsem cestou dvě kešky. Konečně mám po hodech čas, tak musí dohnat, co jsem za prázdniny nestihl. Odlovil jsem sprejerskou a RWE JMP. Druhá jmenovaná mi trochu trvala, ne a ne najít správný směr. Ale povedlo se.

 Po čtvrté hodině jsem dorazil na slušně zaplněné náměstí. Tou dobou tam bylo cca 80 cyklistů, dva stánky s prospekty a pár policistů na kolech. Mimochodem někteří z nich organizovali dopravu na hodech. Kola se tu dala vidět opravdu rozmanitá. Od klasických horských, silničních,historických, po jednokolky, dvoukola, či kola na kterých se šlape vleže. První hodinu srazu došlo na proslovy, rozdávání vlaječek a všeobecné rozpravě. Odchytl si mě starší pán z Komárova. Povídal o tom jak nemá rád cyklostezky, jak byl půl roku v komatu(to řekl 4x),  že bydlí v Komárově, že jezdí v lese, že bydlí v Komárově…. 

 Chvilku po páté hodině se celý peloton čítající kolem 300 bikerů rozjel směr ulice Divadelní. Projeli jsme kolem Moravského náměstí, po České, Pekařské, Mendlově náměstí, kolem Výstaviště na Hlinky. Od tama se pokračovalo dál, ale já jsem zamířil směr Slatina. Nechtěl jsem jet za tmy. Po cestě zpět jsem si totiž ještě naplánoval nějaké poklady.Svratecký náhon číslo 2 mi neděla větší problém, když je umístěný na ne zrovna vhodném místě. Vyzvedl jsem Travel bug a Geocoin a pokračoval.Další byl po cestě Svratecký náhon 3. to už bylo o poznání horší lovení. Bylo jasné, že je poklad někde za billboardem, ale kde. Asi po 5 minutách jsem byl úspěšný, v krabičce však nebyla tužka. Musel jsem si ji půjčit od chlápků, co stáli kousek ode mě. Největší problém byl s vrácením pokladu zpět na své místo. Upoutal jsem totiž pozornost dvou kluků stojících na protější zastávce. Nedalo se nic dělat, čekal jsem na příjezd autobusu.  

 Poslední keší na cestě k domovu bylo Rondo. Už v listingu jsem si četl něco o tom, že se bude muset snad do vody, nebo něco podobného. Nakonec to dopadlo tak, že jsem musel šplhat po šikmé a špinavé stěně z kamenů, abych zjistil, že se na vytipovaném místě nic nenachází. Riskoval jsem pád do hnusně špinavé vody zbytečně. Ale až tuto keš pořádně prostuduji, určitě se vrátím zpět!!  

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář